Спецкомітет Конгресу США рекомендує заборонити Трампу балотуватися у президенти

Спеціальний комітет Палати представників США, який розслідував події 6 січня 2021 року, рекомендує Конгресу розглянути заборону Дональду Трампу обіймати державні посади. Про це 22 грудня повідомляє The Washington Post.

"Спеціальний комітет опублікував фінальний звіт на 814 сторінках пізно у четвер. У ньому є 11 рекомендацій, які допоможуть припинити подібні події у майбутньому", - повідомили журналісти.

У восьми розділах звіту члени "комітету 6 січня" зібрали докази, зібрані з "тисяч документів та понад 1000 інтерв'ю зі свідками". Ці дані свідчать, що Трамп заздалегідь планував скасувати затвердження результатів президентських виборів 2020 року в Конгресі і з цією метою тиснув на державних чиновників, Міністерство юстиції та власного віце-президента Майка Пенса.

Зрештою, як стверджується у звіті, він заохотив своїх прихильників до скоєння насильства. Усіх причетних до зусиль Трампа та учасників насильницького штурму Капітолію – у тому числі й адвоката президента Джона Істмана, який і запропонував, як він сам визнавав, незаконний план щодо зриву затвердження результатів виборів – "комітет 6 січня" рекомендує суворо покарати. Самому Трампу хочуть заборонити обіймати будь-які державні посади – у тому числі балотуватися на президентську посаду.

Зауважимо, що рекомендації "комітету 6 січня" не є обов'язковими до виконання. Сам комітет найближчими днями припинить роботу, а в січні 2023 року у новому скликанні Конгресу більшість у нижній палаті матиме Республіканська партія, яка не продовжуватиме його діяльність.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що комітет Конгресу США вимагає порушити кримінальну справу проти Трампа.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті