Спецкомітет Конгресу США рекомендує заборонити Трампу балотуватися у президенти

Спеціальний комітет Палати представників США, який розслідував події 6 січня 2021 року, рекомендує Конгресу розглянути заборону Дональду Трампу обіймати державні посади. Про це 22 грудня повідомляє The Washington Post.

"Спеціальний комітет опублікував фінальний звіт на 814 сторінках пізно у четвер. У ньому є 11 рекомендацій, які допоможуть припинити подібні події у майбутньому", - повідомили журналісти.

У восьми розділах звіту члени "комітету 6 січня" зібрали докази, зібрані з "тисяч документів та понад 1000 інтерв'ю зі свідками". Ці дані свідчать, що Трамп заздалегідь планував скасувати затвердження результатів президентських виборів 2020 року в Конгресі і з цією метою тиснув на державних чиновників, Міністерство юстиції та власного віце-президента Майка Пенса.

Зрештою, як стверджується у звіті, він заохотив своїх прихильників до скоєння насильства. Усіх причетних до зусиль Трампа та учасників насильницького штурму Капітолію – у тому числі й адвоката президента Джона Істмана, який і запропонував, як він сам визнавав, незаконний план щодо зриву затвердження результатів виборів – "комітет 6 січня" рекомендує суворо покарати. Самому Трампу хочуть заборонити обіймати будь-які державні посади – у тому числі балотуватися на президентську посаду.

Зауважимо, що рекомендації "комітету 6 січня" не є обов'язковими до виконання. Сам комітет найближчими днями припинить роботу, а в січні 2023 року у новому скликанні Конгресу більшість у нижній палаті матиме Республіканська партія, яка не продовжуватиме його діяльність.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що комітет Конгресу США вимагає порушити кримінальну справу проти Трампа.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті