Спецкомітет Конгресу США рекомендує заборонити Трампу балотуватися у президенти

Спеціальний комітет Палати представників США, який розслідував події 6 січня 2021 року, рекомендує Конгресу розглянути заборону Дональду Трампу обіймати державні посади. Про це 22 грудня повідомляє The Washington Post.

"Спеціальний комітет опублікував фінальний звіт на 814 сторінках пізно у четвер. У ньому є 11 рекомендацій, які допоможуть припинити подібні події у майбутньому", - повідомили журналісти.

У восьми розділах звіту члени "комітету 6 січня" зібрали докази, зібрані з "тисяч документів та понад 1000 інтерв'ю зі свідками". Ці дані свідчать, що Трамп заздалегідь планував скасувати затвердження результатів президентських виборів 2020 року в Конгресі і з цією метою тиснув на державних чиновників, Міністерство юстиції та власного віце-президента Майка Пенса.

Зрештою, як стверджується у звіті, він заохотив своїх прихильників до скоєння насильства. Усіх причетних до зусиль Трампа та учасників насильницького штурму Капітолію – у тому числі й адвоката президента Джона Істмана, який і запропонував, як він сам визнавав, незаконний план щодо зриву затвердження результатів виборів – "комітет 6 січня" рекомендує суворо покарати. Самому Трампу хочуть заборонити обіймати будь-які державні посади – у тому числі балотуватися на президентську посаду.

Зауважимо, що рекомендації "комітету 6 січня" не є обов'язковими до виконання. Сам комітет найближчими днями припинить роботу, а в січні 2023 року у новому скликанні Конгресу більшість у нижній палаті матиме Республіканська партія, яка не продовжуватиме його діяльність.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що комітет Конгресу США вимагає порушити кримінальну справу проти Трампа.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті