Освітянку, яка "очолила" в Новоайдарі школу-інтернат, судитимуть за колабораціонізм

Мешканку Новоайдара, яка при окупаційній адміністрації добровільно погодилась очолити Новоайдарську санаторну школу-інтернат, судитимуть за колабораціонізм. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора України 7 вересня. 

"Прокурори Щастинської окружної прокуратури Луганської області направили до суду обвинувальний акт стосовно працівника освітньої сфери Луганщини. Їй інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України)", – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що колишня соціальний педагог Новоайдарської обласної санаторної школи добровільно погодилась співпрацювати з окупаційною адміністрацією РФ та представниками так званої "ЛНР".

Підкреслюється, що в березні 2022 року жінку призначено директором закладу освіти окупаційної влади – "Новоайдарської санаторної школи-інтернату", що продовжила функціонувати у захопленій будівлі школи на території Щастинського району Луганщини. 

"Керівниця навчального закладу пропагує збройну агресію РФ проти України та в процесі навчання українських дітей займається переведенням системи освіти на "російські стандарти". – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що псевдопосадовці-колаборанти зі Сватового та Білокуракиного постануть перед судом.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
18.08.2025
11:10

"Велика угода" чи легалізація окупації? Аналіз зустрічі Трампа та Путіна на Алясці — політолог Костянтин Матвієнко

Що реально стоїть за вимогами Путіна, якою може бути лінія Вашингтона після "Аляски" і чи піде Україна на вимоги російського диктатора, які начебто підтримав американський лідер?
Донбас
17.08.2025
17:24

Наказано дружити! Ласкаво просимо до Північної Кореї... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу не просто розповідали про те, що молодь «ДНР» і КНДР – брати навіки, але, схоже, формували у цієї самої донецької молоді схоже на північнокорейське сприйняття дійсності про екзальтоване...
Країна
14.08.2025
13:14

Туристичний сезон‑2025 в окупованому Криму: черги, відключення інтернету, високі ціни та страх атак

Окупаційна влада називає сезон‑2025 найкращим за п’ять років. "Міністерство курортів Криму" повідомило, що з початку року до 31 липня півострів прийняв 3,74 млн відпочивальників, що на 14 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року.
Всі статті