Словаччина та Чехія готові передати Україні 30 танків Leopard 2 – FAZ

Словаччина та Чехія готові передати Україні танки Leopard, які раніше передала їм Німеччина. Про це повідомило 20 січня німецьке видання FAZ.

"Йдеться загалом про 30 танків Leopard, які були скуплені та поставлені на зберігання промисловістю після списання зі складів Швейцарії та Німеччини", - повідомили журналісти.

Також у виданні послалися на джерело у дипломатичних колах. Згідно з його даними, йдеться про танки, які ці країни одержують від Німеччини в обмін на радянські танки, які словаки та чехи вже передали Україні.

У рамках так званого "кільцевого обміну" Німеччина погодилася замінити радянські танки меншою кількістю Leopard 2A4. Це не остання модель цього західного танка. Згідно з планом, Берлін має постачати два танки на місяць.

Ймовірно, перші одиниці техніки Словаччина та Чехія вже отримали, а в грудні розпочалася підготовка екіпажу. Зараз ці танки можуть бути відправлені в Україну.

Нагадаємо, під час зустрічі Контактної групи "Рамштайн 8" міністр оборони США Остін розповів про техніку, яку отримає Україна.

Статті

Донецьк
08.02.2023
22:00

Донеччани масово закривають свої профілі в соціальних мережах. Донецький щоденник

Сьогодні у Донецьку можна говорити лише про те, про що розповідають по телевізору та що друкують у місцевих газетах. "Тихіше, нас можуть слухати", - ця забута фраза часів СРСР повернулася у повсякденне життя донеччан.
Країна
08.02.2023
10:50

Аміачне питання.  Або $2,4 млрд для росіян

Аміак залишається єдиним російським сировинним товаром, який зараз не транспортується через Україну у зв'язку з військовою агресією Росії. Газ, нафта та дизельне паливо весь цей час продовжують надходити до ЄС трубопроводами, побудованими в...
Світ
07.02.2023
04:02

«Росія застосує всю військову міць, щоб США не переступали небезпечну межу». Російські ЗМІ про Україну

Конфлікт в Україні як і раніше перебуває у стадії, яка передує новому загостренню. Бажання «гасити багаття» офіційний Київ, як і раніше, не має. Натомість є бажання (і минулий досвід виконання таких бажань) діяти поза межами того «консенсусу», на...
Всі статті