Словаччина та Чехія готові передати Україні 30 танків Leopard 2 – FAZ

Словаччина та Чехія готові передати Україні танки Leopard, які раніше передала їм Німеччина. Про це повідомило 20 січня німецьке видання FAZ.

"Йдеться загалом про 30 танків Leopard, які були скуплені та поставлені на зберігання промисловістю після списання зі складів Швейцарії та Німеччини", - повідомили журналісти.

Також у виданні послалися на джерело у дипломатичних колах. Згідно з його даними, йдеться про танки, які ці країни одержують від Німеччини в обмін на радянські танки, які словаки та чехи вже передали Україні.

У рамках так званого "кільцевого обміну" Німеччина погодилася замінити радянські танки меншою кількістю Leopard 2A4. Це не остання модель цього західного танка. Згідно з планом, Берлін має постачати два танки на місяць.

Ймовірно, перші одиниці техніки Словаччина та Чехія вже отримали, а в грудні розпочалася підготовка екіпажу. Зараз ці танки можуть бути відправлені в Україну.

Нагадаємо, під час зустрічі Контактної групи "Рамштайн 8" міністр оборони США Остін розповів про техніку, яку отримає Україна.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті