Швеція передасть 6,5 млн євро на відбудову шкіл і дитсадків в Україні

Уряд Швеції в четвер оголосив про виділення 75 мільйонів шведських крон (6,52 мільйона євро) фонду ЮНЕСКО з відновлення й відбудови зруйнованих і пошкоджених шкіл і дитсадків, передусім – облаштування в них укриттів. Про це, як пише "Європейська правда", повідомила пресслужба шведського уряду.

Кошти Швеції будуть використані на облаштування укриттів у школах і дитсадках із тим, щоб вони були готові до зимового періоду, а також налагодження водопостачання й туалету.

ЮНЕСКО також робить наголос на інклюзивності шкільного простору й прагне, аби укриття були доступні для дітей із інвалідністю, а школярі та дошкільнята могли отримати психологічну підтримку.

"Украй важливо, щоб діти й учні могли продовжувати навчання без тривалих перерв, а школи й дитсадки були максимально безпечними. Ця підтримка кризовому фонду ЮНЕСКО для їхньої роботи в Україні саме цьому і сприяє", – прокоментувала міністерка освіти Швеції Лотта Едгольм.

За даними, які наводить шведський уряд, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну були пошкоджені понад 3000 закладів освіти, а 360 – повністю знищені.

Швеція не єдина держава, яка допомагає з відбудовою закладів освіти в Україні. Улітку Португалія оголосила, що допоможе відновити школи в Житомирі, які були зруйновані в результаті ракетних обстрілів росії. Минуого місяця уряд Литви затвердив проєкт із ремонту школи у Снігурівці за 68 тисяч євро, який розпочнеться через шість місяців.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті