Штраф або два роки ув'язнення: парламент Данії криміналізував спалення Корану

Спалення Корану криміналізували в Данії рішенням парламенту від 7 грудня. Про це повідомляє Reuters.

"Парламент Данії ухвалив у четвер законопроект, який забороняє спалювати копії Корану в громадських місцях, після того, як протести в мусульманських країнах проти осквернення священної книги ісламу викликали занепокоєння Данії з приводу безпеки", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що заборону підтримали 94 депутати. Проти проголосували 77 парламентарів. Оновлений закон набуде чинності 14 грудня.

Порушення нового закону буде каратися штрафами або до двох років ув'язнення, заявив уряд.

"Данія намагалася знайти баланс між конституційно захищеною свободою слова, включно з правом критикувати релігію, і національною безпекою на тлі побоювань, що спалення Корану спровокує напади ісламістів. Внутрішні критики у Швеції та Данії стверджують, що будь-які обмеження на критику релігії, в тому числі спалення Корану, підривають ліберальні свободи, які так важко виборювалися в регіоні", - пише Reuters.

Як зазначається в повідомленні, центристський коаліційний уряд Данії стверджує, що нові правила матимуть лише незначний вплив на свободу слова і що критика релігії в інші способи залишається законною.

"Швеція також розглядає шляхи законодавчого обмеження осквернення Корану, але застосовує інший підхід, ніж Данія. Вона розглядає питання про те, чи повинна поліція враховувати фактор національної безпеки при прийнятті рішень щодо заявок на проведення публічних акцій протесту", - йдеться також у повідомленні.

Раніше у зв'язку з випадками спалення Корану Ердоган заявив, що Швеція "має захистити вулиці Стокгольма", а потім думати про НАТО.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті