Шольц заявив про необхідність розширення ЄС та пообіцяв Україні, Молдові та Грузії підтримку

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про необхідність розширення Євросоюзу та пообіцяв Україні, Молдові та Грузії підтримку на шляху до вступу в ЄС. Про це повідомляє Deutschlandfunk 15 жовтня.

Відповідну заяву Шольц зробив під час виступу на з'їзді Соціал-демократичної партії Німеччини. За його словами, ЄС функціонуватиме більш ефективно, якщо до нього входитиме до 36 держав-членів, зокрема Україна, Молдова, Грузія та країни західних Балкан.

Зокрема, Шольц пообіцяв Україні та Молдові відновити підтримку на шляху до Європейського Союзу.

"Обидві держави належать до вільної Європи, як і Грузія та країни Західних Балкан", - сказав Шольц.

Він наголосив, що деяким з цих країн перспектива членства в ЄС була обіцяна багато років тому. Канцлер Німеччини виступив із вимогою, аби ці слова тепер супроводжувалися діями.

Також Шольц закликав відмовитися від принципу одностайності, наприклад, щодо рішень стосовно зовнішньої та податкової політики та виступав за більшу – в тому числі військову – незалежність ЄС.

Як повідомлялося раніше, Україна отримала німецькі системи ППО Iris-T.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті