Шольц в Естонії: "Ми готові захищати кожен квадратний сантиметр території НАТО"

Німеччина готова захищати кожен квадратний сантиметр території НАТО. Про це на пресконференції в Естонії 26 травня заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц. У пресконференції також брали участь прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш і прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, - повідомляє ERR.

"Ми повинні захистити наших союзників у разі військового нападу. Я скажу чітко: ми готові захищати кожен квадратний сантиметр території НАТО від нападу. Я сказав це рік тому на саміті НАТО в Мадриді і повторюю це сьогодні. Я кажу це буквально, - сказав канцлер Німеччини. - Ми зробили необхідні кроки, німецька армія сформована таким чином, щоб ми могли захистити Східну Європу, тому що оборона кожного союзника необхідна для безпеки всього альянсу і всього Європейського союзу".

Шольц зазначив, що "у захисті повітряного простору Естонії беруть участь наші винищувачі Eurofighter, 700 військовослужбовців допомагають у Литві, і таким чином НАТО взяло на себе провідну роль".

"Крім того, у Литві перебуває німецька бойова бригада. Наш військово-морський флот збільшив свою присутність у Балтійському морі", - додав Шольц.

За його словами, путін своєю агресією в Україні тільки зміцнив НАТО.

"Путін помилився у своїх розрахунках. Він хотів послабити НАТО, але домігся зворотного", - заявив Шольц.

Він запевнив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну політично, зброєю і гуманітарною допомогою.

"Це рішення непохитне", - сказав він, додавши, що Захід має посилити санкції проти росії і знайти способи запобігти ухиленню від них.

"Разом із країнами Балтії, Європейським союзом і міжнародними партнерами ми продовжуватимемо твердо стояти на боці України і надавати їй допомогу стільки, скільки буде потрібно. Росія повинна зрозуміти, що ця війна безглузда, і вона повинна вивести свої війська", - підкреслив Шольц.

Як повідомлялося, Шольц в Естонії заявив про неприпустимість варіанту, за якого воєнні дії в Україні буде заморожено, і війна перетвориться на тліючий конфлікт, у якому росія збереже за собою захоплені території.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті