Сейм Польщі підтримав створення держкомісії з розслідування російського впливу в країні. Комісія буде карати

Сейм Польщі схвалив законопроєкт про створення державної комісії з розслідування російського впливу в країні. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Комісія буде наділена повноваженнями прокурора і судді. Вона зможе накладати покарання, зокрема десятирічну заборону на обіймання державних посад, пов'язаних із контролем польського бюджету.

За створення комісії проголосували 234 депутати, 219 висловилися проти, ще один утримався. Тепер законопроєкт має схвалити президент Польщі Анджей Дуда, який переобрався 2020 року від партії "Право і Справедливість". Поки незрозуміло, чи зробить він це, пише Associated Press.

Критики вважають, що законопроєкт спрямований проти опозиції напередодні осінніх виборів до Сейму. Нинішня правляча партія "Право і Справедливість" звинувачує Дональда Туска - прем'єр-міністра Польщі в 2007-2014 роках, а зараз лідера опозиційної "Громадянської платформи" - у "занадто дружньому ставленні до Росії" та укладанні вигідних для неї газових контрактів.

Туск назвав тих, хто проголосував за створення комісії, боягузами, які порушили демократичні принципи зі страху втратити владу. Він закликав поляків вийти на продемократичні марші 4 червня.

Експерти побоюються, що комісія зможе карати "будь-кого, хто критикуватиме нинішній політичний або економічний порядок", оскільки визначення "російського впливу" дуже розпливчасте.

Як повідомлялося, Польща вносить зміни в Конституцію для арешту заморожених російських активів у розмірі 1 млрд євро.

Статті

Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Всі статті