СБУ зібрала доказову базу ще на трьох організаторок псевдореферендуму на Луганщині, включаючи відому сепаратистку Задираку

До 10 років позбавлення волі та конфіскація майна загрожує ще трьом організаторкам незаконного псевдореферендуму в Луганській області. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у Facebook 28 листопада.

"Нещодавно повідомлення про підозру отримали голова та заступниця голови "дільничної виборчої комісії №2809". У вересні 2022 р. вони організували та провели незаконне "голосування" у селищі Металіст, селах Земляне, Раївка, Стукалова Балка та Шишкове Щастинського району. Правопорушниці займалися складанням списків виборців, ідентифікацією осіб, що прийшли на виборчу дільницю, видачею бюлетенів та їх підрахунком, підготовкою протоколів голосування тощо", - сказано в повідомленні.

Відносно цих правопорушниць слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях продовжують слідчі дії за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.  

"Досудове розслідування щодо ще однієї організаторки окупаційного референдуму вже завершено. Йдеться про відому поплічницю окупантів  Неллі Задираку, яка на час вчинення злочину є так званим "депутатом народного совета ЛНР", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що 20 вересня 2022 р. під час пленарного засідання так званого "народного совета ЛНР" вона разом із іншими "депутатами" проголосувала за "закон" про проведення "референдуму". Згодом, на підставі цього "документу", окупанти провели "референдум" у Луганської області та на так званих "закордонних дільницях", створених на території РФ. 

Після захоплення Рубіжного Задирака прибула до окупованого міста і наразі допомагає агресору утверджувати окупаційний режим. Її оголошено у розшук.  

Уточнюється, що організаторкам псевдореферендуму доведеться відповідати перед законом за ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність та умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

"У 2023 році СБУ повідомила про підозру 67 організаторам псевдореферендуму щодо приєднання Луганської області до РФ. Слідчі спецслужби скерували до суду обвинувальні матеріали щодо 50 фігурантів", - зазначає відомство.

Раніше повідомлялось, що у зруйнованому Рубіжному мер-зрадник і сепаратистка Задирака організували "сепаратистський випускний". Для 23 дітей.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті