СБУ затримала двох агентів РФ в Україні, один із них був інженером на "Мотор-Січ"

Служба безпеки України затримала двох російських агентів у Київській області та в Запоріжжі. Про це 24 березня повідомила пресслужба СБУ.

"Кіберфахівці Служби безпеки викрили двох агентів ФСБ, які проводили розвідувально-підривну діяльність на Київщині та Запоріжжі", - повідомили представники спецслужби.

Зазначається, що одним із затриманих виявився інженер-конструктор заводу "Мотор Січ". Обох зрадників ще на початку лютого завербував кадровий співробітник управління ФСБ по Алтайському краю. Вербування відбувалося через Telegram-канал, де фігуранти періодично публікували свої прокремлівські коментарі.

"За вказівками ворога агенти розвідували місцезнаходження українських військових об'єктів і правоохоронних органів", - повідомили представники СБУ.

Одним з агентів окупантів виявився інженер-конструктор підприємства "Мотор Січ". Він збирав інформацію про Сили оборони на території обласного центру. Його затримали під час виконання ним розвідувального завдання - злочинець фотографував будівлі військового госпіталю та прокуратури з прив'язкою до місцевості.

У передмісті Києва російського агента затримали, коли він намагався здійснити фотофіксацію однієї з будівель Держслужби з надзвичайних ситуацій.

"Розвідінформація знадобилася окупантам для проведення ракетних ударів по українських об'єктах і підготовки диверсій на території регіонів", - розповіли в СБУ.

Під час обшуку в затриманих виявлено мобільні телефони з доказами виконання ворожих завдань і листування з агресором. Обом фігурантам повідомлено про підозру за частиною 2 статті 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ в Житомирі затримала вербувальника з "Вагнера", який збирав дані про систему відеоспостереження.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті