СБУ затримала двох агентів РФ в Україні, один із них був інженером на "Мотор-Січ"

Служба безпеки України затримала двох російських агентів у Київській області та в Запоріжжі. Про це 24 березня повідомила пресслужба СБУ.

"Кіберфахівці Служби безпеки викрили двох агентів ФСБ, які проводили розвідувально-підривну діяльність на Київщині та Запоріжжі", - повідомили представники спецслужби.

Зазначається, що одним із затриманих виявився інженер-конструктор заводу "Мотор Січ". Обох зрадників ще на початку лютого завербував кадровий співробітник управління ФСБ по Алтайському краю. Вербування відбувалося через Telegram-канал, де фігуранти періодично публікували свої прокремлівські коментарі.

"За вказівками ворога агенти розвідували місцезнаходження українських військових об'єктів і правоохоронних органів", - повідомили представники СБУ.

Одним з агентів окупантів виявився інженер-конструктор підприємства "Мотор Січ". Він збирав інформацію про Сили оборони на території обласного центру. Його затримали під час виконання ним розвідувального завдання - злочинець фотографував будівлі військового госпіталю та прокуратури з прив'язкою до місцевості.

У передмісті Києва російського агента затримали, коли він намагався здійснити фотофіксацію однієї з будівель Держслужби з надзвичайних ситуацій.

"Розвідінформація знадобилася окупантам для проведення ракетних ударів по українських об'єктах і підготовки диверсій на території регіонів", - розповіли в СБУ.

Під час обшуку в затриманих виявлено мобільні телефони з доказами виконання ворожих завдань і листування з агресором. Обом фігурантам повідомлено про підозру за частиною 2 статті 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ в Житомирі затримала вербувальника з "Вагнера", який збирав дані про систему відеоспостереження.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті