Санкції у дії: нафтогазові доходи РФ впали, вчителі сидять без зарплат

Росіяни відчувають на собі дію санкцій дедалі більше: бюджет росії тоне через падіння нафтогазових доходів, співробітники сфери освіти вперше за багато років стикнулись із затримками зарплати. Про це свідчить доповідь Росстату про соціально-економічний стан у країні, опублікована 9 березня.

"На початок лютого 2023 року борг держави перед вчителями досяг 162 млн рублів, збільшившись у 12 разів у порівнянні з попереднім місяцем, тоді як ще наприкінці минулого року він не перевищував 17 млн ​​рублів", – сказано у повідомленні.

Уточнюється, що з цієї суми 146 млн рублів заборгували бюджети регіонів, 4 млн – місцеві бюджети і 2 млн – федеральна казна. Ще 10 млн рублів вчителі не отримали через "відсутність власних коштів" у роботодавців.

Наголошується, що загальна заборгованість із зарплат у всіх сферах на початок лютого досягла 799 мільйонів рублів – це на 24% більше, ніж у січні. Зарплати затримують майже 19 тисячам працівників, тоді як у січні їх було 8,3 тисячі. Зазначається, що збій у виконанні державою соціальних обов'язків стався на тлі дефіциту бюджету РФ, що зростає. У січні-лютому 2023 року, за попередніми даними міністерства фінансів, він становив 2,581 трлн рублів, або майже 90% від запланованої цифри 2,925 трлн рублів за рік.

Наголошується, що проблеми бюджету, зокрема, пов'язані із падінням доходів від продажу нафти та газу. За попередньою оцінкою вони скоротилися майже наполовину. Мінфін пояснює це насамперед зниженням цін на нафту марки Urals та скороченням обсягів експорту природного газу.

"Скорочення експорту газу обумовлено як економічними санкціями, введеними проти Росії країнами Євросоюзу, так і відмовою самої Росії постачати енергоносії "недружнім" країнам та зупинкою газопроводу "Північний потік", – пише "Deutsche Welle" 10 березня.

Раніше повідомлялося, що Зеленський анонсував нові санкції проти тих, хто намагається зсередини послабити Україну.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті