Саміт у Сан-Франциско: Байден і Сі зробили заяви перед зустріччю

Президент США Джо Байден у середу привітав китайського лідера Сі Цзіньпіна в Сан-Франциско на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва – це їхня перша особиста зустріч за рік і перший візит Сі до Штатів за чотири роки. Про це повідомляє "Європейська правда".

Зустріч американського й китайського лідерів відбувається в маєтку Filoli Historic House & Garden, побудованому на початку ХХ століття.

У заяві перед зустріччю Байден підкреслив необхідність підтримання каналів комунікації між двома державами, зокрема й на найвищому рівні, "без хибних уявлень і непорозумінь". Він також згадав необхідність співпрацювати в питаннях зміни клімату, протидії наркоторгівлі та розвитку штучного інтелекту.

Своєю чергою лідер Китаю підкреслив непростий характер відносин Пекіна з Вашингтоном за останні 50 років, які, "незважаючи на перипетії, продовжують рухатись уперед".

"Для двох великих країн, як-то Китай і Сполучені Штати, повернутися спиною одне до одного – не варіант. Одна сторона нездатна перевершити іншу, а конфлікт і конфронтація несуть нестерпні наслідки для обох сторін", – додав Сі.

Як повідомлялося, у Сан-Франциско розпочалася зустріч президента США Байдена і глави КНР Сі Цзіньпіна.

Статті

Країна
04.05.2024
10:00

Мобілізація в Криму: заманюють грошима та безкоштовною землею

З 20 квітня окупанти в Криму розпочали більш активну мобілізацію чоловіків для війни проти України. Зокрема, на території півострова працюють мобільні мобілізаційні бригади, які розміщуються у публічних місцях
Донецьк
03.05.2024
12:00

Фронт наближається. Покровськ: поїхати не можна залишитися

Лінія фронту з кожним днем наближається, але ми сидимо і чогось чекаємо. Покровськ має всі шанси стати другим Бахмутом або Авдіївкою. Може, вже час шукати безпечніше місце?
Країна
02.05.2024
10:41

Нафтова мішень, або Що показали українські атаки по російським НПЗ

Серед важливих підсумків: побоювання західних союзників Києва, як і слід було очікувати, виявилися безпідставними. Економічні збитки країни-агресора теж не такі великі, як хотілося б. Але це не головне.
Всі статті