Росія викрала в Україні пшениці приблизно на $1 млрд

Україна втратила врожай пшениці не менш як на $1 млрд через російську окупацію. Про це повідомляє Bloomberg на основі аналізу даних супутникового моніторингу 3 грудня.

Згідно з дослідженням із використанням супутникових знімків NASA Harvest, програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства, на тимчасово окупованих росією територіях України було зібрано майже шість млн тонн пшениці. На цих територіях були прибрані близько 88% озимих (в основному залишилися неприбраними поля, що знаходилися вздовж лінії фронту).

Дослідники зазначають, що подальшу долю зібраного зерна простежити важко. Відомо, що росія експортує морським шляхом зерно, яке з високою ймовірністю вивезене з окупованих територій, до таких країн, як Лівія та Іран, але обсяги такого експорту оцінити важко, оскільки походження вантажів ховається чи фальсифікується. На офіційному рівні росія заперечує розкрадання зерна з України, проте там відкрито заявляють про транспортування зерна через окуповані українські порти.

Наведені в дослідженні оцінки відносяться тільки до пшениці і не торкаються інших культур або продуктів, які перебували на зберіганні до початку окупації.

Видання нагадує, що раніше головний прокурор Швейцарії (провідного центру торгівлі сировинними товарами) попередив, що продаж викраденої сировини може розцінюватися як воєнний злочин.

Як повідомлялося раніше, російські окупанти знищили 1000 тонн зерна пшениці в Бериславському районі Херсонської області. 

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті