Російський корабель із ракетними комплексами С-300 пройшов через Босфор - ЗМІ

Після повномасштабного вторгнення росії до України Туреччина закрила Босфор для російських військових кораблів, але журналісти виявили, що росія змогла перевезти ракетні комплекси С-300, - пише 24 канал з посиланням на NavalNews.

NavalNews

https://24tv.ua/turechchina-propustila-rosiyskiy-korabel-raketami-chorne-more_n2145907 NavalNews

https://24tv.ua/turechchina-propustila-rosiyskiy-korabel-raketami-chorne-more_n2145907

"Закриття Босфору для проходу військових кораблів завадило росії посилити свої військово-морські сили проти України. Але торгові судна можуть проходити, чим і користується країна-агресорка", - йдеться у повідомленні. У двадцятих числа серпня вночі через протоку Босфор у Туреччині прослизнув російський вантажний корабель Sparta II. Вузька протока – єдиний водний шлях, який з'єднує Середземне море з Чорним морем.

Пунктом призначення "Спарти II" був Новоросійськ, російський порт і велика військово-морська база неподалік керченського мосту.

Передбачається, що корабель відплив із Тартуса до Сирії, де на причалі зібрали С-300. Він вийшов у рейс 20 серпня і в ніч із 24 на 25 серпня пройшов Босфор. Постоявши на якорі біля російського узбережжя, 27 серпня судно увійшло до Новоросійська.

Передбачається, що корабель належить "Оборонлогістиці", яке контролює міноборони росії. Корабель спеціально додали до списку санкцій Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США. Річ у тім, що хоч це цивільний екіпаж, проте він часто перевозить військовий вантаж.

Перенесення потужної ППО із Сирії до Чорного моря може мати велике значення. Зокрема це означає, що росія посилює оборону Криму та тимчасово окупованих територій Півдня України. Водночас це послаблює сили росії та режиму Асада у Сирії.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті