Росіяни змушують мешканців окупованих територій декларувати відмову від громадянства України

Російські окупанти змушують мешканців тимчасово окупованих територій, крім отримання російського паспорту, ще й декларувати відмову від громадянства України, прийнявши відповідний закон, який набув чинності 17 червня. Про це повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор у своєму Телеграм-каналі 19 червня.

"Добровільно-примусово отримати російський паспорт – недостатньо, – сказано в повідомленні. – Відтепер мешканці тимчасово окупованих територій повинні ще й задекларувати відмову від громадянства України! Вочевидь, не відчувають загарбники "загального патріотичного підйому" серед місцевого населення. Під загрозою звільнення з роботи, позбавлення соціальних та пенсійних виплат, медичного обслуговування та тиску на дітей у школах, люди папірці отримали, але якось без гордості за "вєлікую рассію". Та ще й українські паспорти поприховували – чекають на повернення України".

Уточнюється, що росіяни прийняли закон "Про особливості правового становища громадян російської федерації, які мають громадянство України", що набув чинності 17 червня. Документ направлений, насамперед, на мешканців захоплених територій України, які отримали паспорт РФ. Незабаром в усіх відділеннях МВС РФ та на сайті "Госуслуги" з'явиться форма для заповнення заяви про «небажання перебувати в громадянстві України». У розумінні РФ, вона має продемонструвати лояльність з боку мешканців "нових територій".

Зазначається, що за українськими нормами жодної юридичної сили такий папір не має.

Новим законом "колишнім" українцям наказується "утримуватися від дій, спрямованих на реалізацію прав громадянина України". А саме від використання паспорта та інших українських документів. У російському МВС анонсували, що проводитимуть відповідні перевірки.

"Якщо силовики виявлять подібне "порушення", людину позбавлять російського паспорта. Зроблять це без суду, – пише Лисогор. – І повідомлять не лише громадянина, а й регіональну ФСБ, що можна оцінювати як підстави для нагляду чи проблем при перетині кордону РФ".

Раніше повідомлялось, що окупанти на Луганщині погрожують випускникам недопуском до іспитів без російського паспорта.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті