Росіяни намагаються відвернути ЗСУ, щоб розпочати "вирішальний" наступ на Луганщині – ISW

Російські війська намагаються відвернути ЗСУ від Луганської області, де планується "вирішальний" наступ. Про це 26 січня у звіті повідомляє Інститут вивчення війни.

"Розподіл російських військ уздовж лінії фронту на Луганщині може свідчити про підготовку до наступу на цій ділянці, підкріпленій обмеженими атаками в інших місцях, щоб відволікти та розосередити українські сили", - повідомили українські військові.

Найімовірнішим напрямом російських наступальних дій у Луганській області може бути лінія Сватово-Кремінна. Підсумком цього наступу може бути захоплення важливої ділянки у північній частині Донецької області довкола Лиману. Лінію Сватово-Кремінна ж окупанти можуть використати для атак на Харківську область.

Підтверджує ці припущення аналітиків і те, що росіяни відновили обмежені атаки у центрі Запорізької області та на заході Донеччини. Причому їх масштаби та характер свідчать про те, що ці атаки покликані відволікти та притиснути українські сили до окремих ділянок фронту. Також аналітики ISW зазначають, що ці обмежені атаки продовжуються і через те, що темпи російських операцій навколо Бахмута знижуються, що може говорити про кульмінацію боїв за це місто.

"ПВК "Вагнера" не виконала своєї обіцянки щодо захоплення Бахмута і не змогла просунутися далі незначних тактичних успіхів у Соледарі. Тому російське військове керівництво, можливо, вирішило відмовитися від пріоритету операцій навколо Бахмута", - повідомили в Інституті.

Проте вкрай малоймовірно, що російські сили зможуть досягти успіхів у цьому наступі, навіть якщо вони почнуть успішну наступальну операцію на цій ділянці, зробили висновок експерти.

Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що ворог посилює тиск на Бахмутському та Вугледарському напрямах, інтенсивність боїв зростає.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті