Росіяни на Торецькому напрямку розстріляли трьох українських військовополонених, розпочато розслідування - прокуратура

Російські окупанти розстріляли трьох українських військовополонених на Торецькому напрямку, українські правоохоронці за даним фактом розпочали розслідування. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура в Телеграм 3 вересня.

"За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). ...3 вересня 2024 року в Телеграм-каналі опубліковано інформацію щодо ймовірного розстрілу представниками ЗС РФ українських військовослужбовців", - сказано в повідомленні прокуратури.

Відомство зазначає, що в повідомленні Телеграм-каналу йдеться про те, як троє військових однієї з бригад ЗСУ вийшли з підвалу будинку з піднятими руками, коли до них майже впритул підібрався ворог. Окупанти поклали їх обличчям на землю, після чого майже відразу розстріляли в спину.

"Умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин. Наразі поширені дані перевіряються. Проводиться низка слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення усіх обставин вказаної події", - пише також прокуратура. 

Раніше повідомлялось, що Лубінець просить ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста задокументувати факт розстрілу українських військовополонених.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.12.2025
23:00

«Переговорів з київськими терористами більше не буде. Крапка». Російські ЗМІ про Україну

«Багато хто звернув увагу на те, що ще 25 грудня, в західне Різдво, Зеленський абсолютно непрозоро побажав смерті російському лідеру, і вчорашня атака довела, що рішення про спробу вбивства Володимира Путіна було прийнято київською зграєю вже тоді»
Луганськ
30.12.2025
10:00

Луганський щоденник: Наче війни вже немає…

Вже кілька років я повторюю про себе: «Хай буде такий же, нехай буде не гірше, нехай нічого не змінюється». Мої невидимі боги слухають мене.
Країна
29.12.2025
19:48

Володимир Фесенко: Вікно можливостей лише прочинене, РФ не готова до компромісів по Донбасу, а переговори після зустрічі в США стали ще жорсткішими

Активізація міжнародних контактів навколо можливого припинення вогню та пошуку формули мирної угоди між Україною і Росією супроводжується зростанням дипломатичної напруги та суттєвим ускладненням переговорної динаміки. Попри готовність Києва...
Всі статті