Лубінець просить ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста задокументувати факт розстрілу українських військовополонених

Уповноважений Верховної Ради з прав людини просить ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста надати допомогу у з'ясуванні обставин розстрілу українських військовополонених поблизу села Кринки Херсонської області. Про це він написав у себе в Телеграм.

"Соцмережі сколихнуло ще одне відео цинічної розправи над полоненими українськими військовослужбовцями. Коли саме і де було скоєно злочин, наразі невідомо... На відео видно, що троє беззбройних українських воїнів лежать у канаві, а російські окупанти навмисне їх розстрілюють", - нагадав омбудсмен.

"Убивство військовополонених є зухвалим порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та тяжким міжнародним злочином. Такі випадки, на жаль, не поодинокі і є системною практикою підступного ворога", - заявив Лубінець.

Він повідомив, що негайно звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, щоб організації задокументували цей факт. "Це має стати доказовою базою для трибуналу над злочинцями. Світова спільнота має дати Росії чіткий сигнал - сліди воєнних злочинів не вдасться приховати. Воєнні злочини не мають терміну давності", - резюмував уповноважений Верховної Ради.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2026
12:00

«Зеленському в Угорщині обміняли шило на мило». Російські ЗМІ про Україну

«Тиса» виступає проти членства України в ЄС і поставок зброї ЗСУ, а її лідер і майбутній прем'єр Угорщини Петер Мадяр критикує Київ за дискримінацію угорської меншини в Закарпатті так само жорстко, як Орбан.
Луганськ
15.04.2026
10:00

«Чим ми сьогоднішні відрізняємося від вас». Луганський щоденник

Ілюзія, з якою дуже солодко жити. Що прийде Україна, що все вирішиться, легко і швидко – борги будуть списані, спадкоємці визнані, угоди дозволені, а колишні анульовані, і далі за списком бажань… Багато хто вірить у це,  як з одного, так і з іншого...
Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Всі статті