Російське військове командування позбувається залежності від ПВК "Вагнер" – ISW

ПВК "Вагнер" буде продовжувати вербувати в’язнів із російських тюрем, хоча й у значно обмеженішому обсязі. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Фінансист групи Вагнера Євген Пригожин 9 лютого заявив, що група Вагнера повністю припинила вербування ув'язнених…"Група Вагнер", ймовірно, продовжуватиме вербувати з в’язниць, хоча й у значно обмеженішому обсязі", - йдеться у повідомленні.

Як раніше зазначав ISW, вербування в’язнів "Вагнером" сповільнилося за останні кілька місяців, оцінка підтверджується статистикою Федеральної служби виконання покарань, яка показує, що зменшення кількості російських в’язниць стабілізувалося з листопада 2022 року по січень 2023 року.

"Це явище узгоджується із загальною тенденцією повільної заміни звичайними російськими військовими Групи Вагнера навколо Бахмута, що вказує на те, що російське військове командування, можливо, відходить від своєї залежності від Вагнера і, отже, від використання ув’язнених як гарматного м’яса", - пишуть аналітики.

Як повідомлялося раніше, ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин стверджує, що приватна військова компанія перестала вербувати російських в'язнів для участі у війні.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті