Пригожин заявив, що вже не хоче вербувати на війну зеків

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин стверджує, що приватна військова компанія перестала вербувати російських в'язнів для участі у війні. Про це повідомила пресслужба Пригожина, посилаючись на його заяву 9 лютого.

"Набір ув'язнених у ПВК "Вагнер" повністю припинено. Перед тими, хто у нас зараз працює, всі зобов'язання виконуються", - заявив Пригожин. Він не назвав причини, чому ПВК відмовилася вербувати ув'язнених.

Нагадаємо, ПВК "Вагнер" почала вербувати ув'язнених для участі у російському вторгненні в Україну влітку 2022 року. За оцінками влади США та Великобританії на грудень-січень, ПВК змогла завербувати 40 тисяч ув'язнених.

Голова фонду "Русь сидящая" Ольга Романова говорила в січні, що ПВК "Вагнер" могла залучити до 50 тисяч ув'язнених. Романова стверджувала, що на фронті залишилося близько 10 тисяч людей, а решта загинула, зазнала поранень, зникла безвісти, дезертувалася або потрапила в полон.

На початку лютого Ольга Романова повідомила, що у російських колоніях продовжують вербувати ув'язнених для участі у війні, але люди, які вели набір, говорили, що представляють міністерство оборони РФ, а не ПВК "Вагнер".

Російське видання "Медіазона" повідомляло, що наприкінці 2022 року співробітники ПВК "Вагнер" стали вдруге обходити колонії, в яких вже вербували ув'язнених, але цього разу охочих вирушити на війну виявилося у кілька разів менше.

Як повідомлялося, на цвинтарі ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї кількість поховань зросла у сім разів за два місяці. 

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті