Пригожин заявив, що вже не хоче вербувати на війну зеків

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин стверджує, що приватна військова компанія перестала вербувати російських в'язнів для участі у війні. Про це повідомила пресслужба Пригожина, посилаючись на його заяву 9 лютого.

"Набір ув'язнених у ПВК "Вагнер" повністю припинено. Перед тими, хто у нас зараз працює, всі зобов'язання виконуються", - заявив Пригожин. Він не назвав причини, чому ПВК відмовилася вербувати ув'язнених.

Нагадаємо, ПВК "Вагнер" почала вербувати ув'язнених для участі у російському вторгненні в Україну влітку 2022 року. За оцінками влади США та Великобританії на грудень-січень, ПВК змогла завербувати 40 тисяч ув'язнених.

Голова фонду "Русь сидящая" Ольга Романова говорила в січні, що ПВК "Вагнер" могла залучити до 50 тисяч ув'язнених. Романова стверджувала, що на фронті залишилося близько 10 тисяч людей, а решта загинула, зазнала поранень, зникла безвісти, дезертувалася або потрапила в полон.

На початку лютого Ольга Романова повідомила, що у російських колоніях продовжують вербувати ув'язнених для участі у війні, але люди, які вели набір, говорили, що представляють міністерство оборони РФ, а не ПВК "Вагнер".

Російське видання "Медіазона" повідомляло, що наприкінці 2022 року співробітники ПВК "Вагнер" стали вдруге обходити колонії, в яких вже вербували ув'язнених, але цього разу охочих вирушити на війну виявилося у кілька разів менше.

Як повідомлялося, на цвинтарі ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї кількість поховань зросла у сім разів за два місяці. 

Статті

Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Всі статті