Російське ГРУ активно розширяє партнерство з Африкою, перебравши на себе функції ПВК "Вагнер"

Російське ГРУ перебрало на себе функції ПВК "Вагнер" й активно займається розширенням свого партнерства з Африкою. Про це йдеться в доповіді Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI) 20 лютого, пише "Дзеркало тижня".

"У документі йдеться, що РФ вдається до нетрадиційних методів для розширення свого впливу, спроб уникнути ізоляції і дестабілізації та ослаблення своїх супротивників. Частина методів пов'язана з ребрендингом групи найманців "Вагнер", яка успішно просуває політику Кремля на Африканському континенті для доступу до природних ресурсів. На думку авторів, у розвитку економічних зв'язків з Африкою та країнами Близького Сходу путін бачить спосіб захиститися від санкцій Заходу та міжнародної ізоляції", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після смерті Євгєнія Пригожина влітку 2023 року контроль над "Вагнером" отримала російська військова розвідка. Відтоді група функціонує як "Експедиційний корпус", метою якого є послаблення позицій Заходу в Африці та на Близькому Сході. Впроваджувану політику автори доповіді називають "росколоніалізмом", відзначаючи її успіх "у кількох напрямках".

Серед інших загроз для країн-членів НАТО експерти називають реструктуризацію ГУР системи управління набором і підготовкою кадрів, щоб мати можливість впроваджувати їх в європейські країни.А також роботу лідера Чечні Рамзана Кадирова для створення широкої мережі впливу серед чеченського і мусульманського населення в Європі та на Близькому Сході.

Раніше повідомлялось, що в Кіровоградській області затримали шпигуна, який шукав позиції систем ППО і хотів стати "вагнерівцем".

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті