Російське ГРУ активно розширяє партнерство з Африкою, перебравши на себе функції ПВК "Вагнер"

Російське ГРУ перебрало на себе функції ПВК "Вагнер" й активно займається розширенням свого партнерства з Африкою. Про це йдеться в доповіді Королівського інституту об'єднаних збройних сил (RUSI) 20 лютого, пише "Дзеркало тижня".

"У документі йдеться, що РФ вдається до нетрадиційних методів для розширення свого впливу, спроб уникнути ізоляції і дестабілізації та ослаблення своїх супротивників. Частина методів пов'язана з ребрендингом групи найманців "Вагнер", яка успішно просуває політику Кремля на Африканському континенті для доступу до природних ресурсів. На думку авторів, у розвитку економічних зв'язків з Африкою та країнами Близького Сходу путін бачить спосіб захиститися від санкцій Заходу та міжнародної ізоляції", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після смерті Євгєнія Пригожина влітку 2023 року контроль над "Вагнером" отримала російська військова розвідка. Відтоді група функціонує як "Експедиційний корпус", метою якого є послаблення позицій Заходу в Африці та на Близькому Сході. Впроваджувану політику автори доповіді називають "росколоніалізмом", відзначаючи її успіх "у кількох напрямках".

Серед інших загроз для країн-членів НАТО експерти називають реструктуризацію ГУР системи управління набором і підготовкою кадрів, щоб мати можливість впроваджувати їх в європейські країни.А також роботу лідера Чечні Рамзана Кадирова для створення широкої мережі впливу серед чеченського і мусульманського населення в Європі та на Близькому Сході.

Раніше повідомлялось, що в Кіровоградській області затримали шпигуна, який шукав позиції систем ППО і хотів стати "вагнерівцем".

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті