РФ намагається "заморозити" бойові дії, щоб набратися сил - Генсек НАТО

Росія намагається "заморозити, як мінімум, на короткий час" ситуацію, що склалася на полі бою в Україні, щоб відновити сили і почати новий наступ навесні. Про це заявив на конференції, організованій британською Financial Times. генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє ВВС 7 грудня.

Він також відповів на критику в тому, що західні країни нібито втомилися від війни, що триває. За його словами, НАТО підтримуватиме Україну та її право на самооборону.

"Якщо путін переможе, це буде трагедія для українців, так само як і матиме серйозні наслідки для всіх нас, зробивши союзників більш уразливими, а світ – небезпечнішим", - заявив Столтенберг.

При цьому він не відповів, чи НАТО передаватиме Україні танки та літаки західного зразка, від чого союзники України досі утримувалися.

Столтенберг підкреслив, що зараз важливо підтримувати в робочому стані те озброєння, яке вже було передано, та продовжувати постачання запчастин та боєприпасів.

"Парадокс у тому, що чим більше ми хочемо досягти мирного рішення шляхом переговорів, яке гарантує українську перемогу, тим більше потрібно надавати термінову військову підтримку Україні, щоб створити умови для справедливого тривалого миру", - сказав генсек НАТО.

Також, за його словами, умов для мирних переговорів наразі немає:

"Росія не показує ознак готовності до переговорів, а це – поважати суверенітет та територіальну цілісність України. Це не НАТО і не Брюсселю вирішувати, а українцям, коли настане час, щоб розпочати переговори".

Як повідомлялося, Україна може отримати 3 мільярди доларів із замороженого афганського фонду НАТО.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті