РФ намагається "заморозити" бойові дії, щоб набратися сил - Генсек НАТО

Росія намагається "заморозити, як мінімум, на короткий час" ситуацію, що склалася на полі бою в Україні, щоб відновити сили і почати новий наступ навесні. Про це заявив на конференції, організованій британською Financial Times. генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє ВВС 7 грудня.

Він також відповів на критику в тому, що західні країни нібито втомилися від війни, що триває. За його словами, НАТО підтримуватиме Україну та її право на самооборону.

"Якщо путін переможе, це буде трагедія для українців, так само як і матиме серйозні наслідки для всіх нас, зробивши союзників більш уразливими, а світ – небезпечнішим", - заявив Столтенберг.

При цьому він не відповів, чи НАТО передаватиме Україні танки та літаки західного зразка, від чого союзники України досі утримувалися.

Столтенберг підкреслив, що зараз важливо підтримувати в робочому стані те озброєння, яке вже було передано, та продовжувати постачання запчастин та боєприпасів.

"Парадокс у тому, що чим більше ми хочемо досягти мирного рішення шляхом переговорів, яке гарантує українську перемогу, тим більше потрібно надавати термінову військову підтримку Україні, щоб створити умови для справедливого тривалого миру", - сказав генсек НАТО.

Також, за його словами, умов для мирних переговорів наразі немає:

"Росія не показує ознак готовності до переговорів, а це – поважати суверенітет та територіальну цілісність України. Це не НАТО і не Брюсселю вирішувати, а українцям, коли настане час, щоб розпочати переговори".

Як повідомлялося, Україна може отримати 3 мільярди доларів із замороженого афганського фонду НАТО.

Статті

Донецьк
30.03.2023
11:49

Путін образив донеччан. Донецький щоденник

...Яке ж було їхнє розчарування, коли вранці 20 березня їм по телевізору сказали, що "цар" відвідав Маріуполь та поспілкувався з його жителями, а про Донецьк навіть не згадав. Такого ляпаса вони не чекали. Хоча бачили, що у "звільнене" місто...
Луганськ
29.03.2023
14:38

Кафе «ЖираFF» від переселенців з Рубіжного: майже рік роботи в Кропивницькому

Ми розуміли, що місце максимально підходить для розміщення закладу харчування, й почали шукати людей, готових взятись за величезний шматок роботи, у першу чергу привести до ладу занедбане приміщення
Світ
28.03.2023
10:14

«Можемо знищити будь-якого супротивника унікальною зброєю». Російські ЗМІ про Україну

"Забувши уроки історії, дехто на Заході вже розмірковує про реванш, який призведе до військової перемоги над Росією. Про це ми можемо сказати одне. Росія терпляча і нікого не залякує військовою перевагою. Але має сучасну унікальну зброю, здатну...
Всі статті