РФ намагається "заморозити" бойові дії, щоб набратися сил - Генсек НАТО

Росія намагається "заморозити, як мінімум, на короткий час" ситуацію, що склалася на полі бою в Україні, щоб відновити сили і почати новий наступ навесні. Про це заявив на конференції, організованій британською Financial Times. генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє ВВС 7 грудня.

Він також відповів на критику в тому, що західні країни нібито втомилися від війни, що триває. За його словами, НАТО підтримуватиме Україну та її право на самооборону.

"Якщо путін переможе, це буде трагедія для українців, так само як і матиме серйозні наслідки для всіх нас, зробивши союзників більш уразливими, а світ – небезпечнішим", - заявив Столтенберг.

При цьому він не відповів, чи НАТО передаватиме Україні танки та літаки західного зразка, від чого союзники України досі утримувалися.

Столтенберг підкреслив, що зараз важливо підтримувати в робочому стані те озброєння, яке вже було передано, та продовжувати постачання запчастин та боєприпасів.

"Парадокс у тому, що чим більше ми хочемо досягти мирного рішення шляхом переговорів, яке гарантує українську перемогу, тим більше потрібно надавати термінову військову підтримку Україні, щоб створити умови для справедливого тривалого миру", - сказав генсек НАТО.

Також, за його словами, умов для мирних переговорів наразі немає:

"Росія не показує ознак готовності до переговорів, а це – поважати суверенітет та територіальну цілісність України. Це не НАТО і не Брюсселю вирішувати, а українцям, коли настане час, щоб розпочати переговори".

Як повідомлялося, Україна може отримати 3 мільярди доларів із замороженого афганського фонду НАТО.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті