РФ програла інформаційну війну Україні, але є країни, де її не засуджують за війну - британська розвідка

РФ програла інформаційну війну в Україні, але говорити про повну перемогу на "кіберфронті" ще не можна. Про це 18 серпня The Economist повідомляє з посиланням на директора розвідки Великобританії (GCHQ) Джеремі Флемінга.

"Поки що президент путін повністю програв інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоча це привід для радості, ми не повинні недооцінювати те, як російська дезінформація діє в інших країнах світу", - заявив Флемінг.

Зокрема, глава британської розвідки зазначив, що в найбільш густонаселених країнах громадська думка не погодилася із засудженням росії за вторгнення. І саме ці країни стають новим фронтом інформаційної війни для України.

Водночас, спроби росіян проводити кібератаки на українську інфраструктуру на початку вторгнення провалилися. На думку Флемінга, це пов'язано з тим, що з моменту анексії Криму Україна "дбайливо створювала цифрову фортецю" - і в 2022 році це дозволило продемонструвати "найефективнішу оборонну кіберактивність в історії".

Також голова британської розвідки наголосив, що британська служба радіотехнічної розвідки допомогла захистити критично важливу інфраструктуру України.

"Через шість місяців після вторгнення росії стає зрозуміло, що використання росією наступальних кіберінструментів було безвідповідальним і невиборчим. Їхні інформаційні операції виявилися незграбними і були поставлені під сумнів розголошенням розвідувальних даних", - зазначив Флемінг.

Зазначимо, що міністр цифрової трансформації Іван Федоров повідомив про успіхи ІТ-армії України – їй успішно вдалося атакувати 1800 російських онлайн-ресурсів.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті