РФ перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників

Росія перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку війни кількість стратегічних бомбардувальників. Про це свідчить свіжий супутниковий знімок, який публікує норвезьке видання TheBarentsObserver, - пишуть опозиційні російські телеграм-канали 14 травня.

"Стратегічні бомбардувальники Ту-95 і Ту-160, здатні нести ядерну зброю, зайняли всі вільні перони (частини льотного поля аеродрому, де розміщуються літаки) на військовій авіабазі Оленя в Мурманській області", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на супутниковому знімку від 7 травня на Оленячій (розташована за 200 км від кордонів Фінляндії та Норвегії) видно два Ту-160 і чотирнадцять Ту-95.

До вторгнення росії в Україну на базі перебувало лише кілька надзвукових бомбардувальників Ту-22М і військово-транспортних літаків Ан-12, пише TheBarentsObserver. На свіжому знімку видно два Ту-22 і три військово-транспортні літаки Ан. Крім того, на базі з'явився літак-заправник Іл-78.

Відомо, що бомбардувальники з Оленячої здійснюють бойові вильоти для обстрілів України крилатими ракетами, про що свідчать дані українського моніторингу. Але, ймовірно, цим завдання перекинутих бомбардувальників не вичерпуються. Наприкінці квітня НАТО підняло в повітря два F-35, щоб зустріти групу з семи російських літаків, включно з двома бомбардувальниками Ту-160, що летіла в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фіннмарк, повідомляє TheBarentsObserver.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті