РФ відправляє мобілізованих на війну в Україну з радянськими шоломами та автоматами АК-12

РФ відправляє мобілізованих військовослужбовців на війну проти України з радянськими шоломами та автоматами АК-12, які довели свою неефективність у реальних бойових діях. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні 12 жовтня.

"До п’ятисот мобілізованих військовослужбовців зі складу 205-ї окремої мотострілецької бригади 49 загальновійськової армії вибули в зону бойових дій для поповнення втрат противника на тимчасово захоплених територіях", - сказано у повідомленні.

Генштаб зазначає, що "молоде поповнення" відправили на війну з засобами захисту та шоломами радянського зразка, а також автоматами АК-12, які мають дуже негативний досвід застосування. Зокрема, АК-12 був створений концерном "Калашников" і представлений широкому загалу в січні 2012 року. Він являв собою принципово новий, але реалізований з використанням загальної схеми і технічних рішень колишніх АК.

При цьому досвід бойового застосування автомату під час боїв в Україні виявився настільки негативним, що через лічені тижні реальної експлуатації було запропоновано фактично провести демодернізацію даного зразка зброї.

Також у РФ "триває підготовка до 200 відмобілізованих військових на базі 3-ї гвардійської бригади спецпризначення". Зазначається, що у самій бригаді, після участі у війні проти України, кожен другий написав рапорти на звільнення або дострокове розірвання контракту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті