Реальні 12 років ув'язнення отримав фермер-колаборант з Невського на Луганщини, затриманий після деокупації села

Затриманий після деокупації Невського на Луганщині фермер-колаборант отримав реальні 12 років ув'язнення. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 29 травня.

"За матеріалами СБУ реальний термін покарання отримав колаборант, який надавав допомогу російським військам під час окупації села Невське на Луганщині. Зловмисника затримали співробітники СБУ після звільнення населеного пункту", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після захоплення села в 2022 році колишній працівник фермерського господарства налагодив із загарбниками "взаємовигідні" стосунки. Групу окупантів разом із зброєю він поселив у своєму будинку, іншим запропонував розміститись по домівках патріотично налаштованих односельців, які виїхали із села. Адреси переселенців вказував ворогам. На власному автомобілі він перевозив керівний і особовий склад ворожих підрозділів та допомагав у транспортуванні їхньої військової техніки й боєприпасів. Навіть витягував трактором із бруду російські БТРи. За це загарбники видали йому перепустку, яка дозволяла вільно переміщатися через блокпости усією окупованою територією.

За дорученням бойовиків "ЛНР" зловмисник відвозив мішки з майном, награбованим у жителів Невського, родичам бойовиків у Луганську та інших містах. Натомість доставляв своїм друзям-окупантам горілку та "курево".

"Суд визнав зловмисника винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та засудив до 12 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що до 15 років засуджено суддю-колаборанта Кудрявцева зі Старобільська, якого окупати хотіли "підсунути" Україні під час обміну.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті