До 15 років засуджено суддю-колаборанта Кудрявцева зі Старобільська, якого окупати хотіли "підсунути" Україні під час обміну

Суддю-колаборанта Ігоря Кудрявцева зі Старобільська засуджено до 15 років ув'язнення. Про це повідомив Офіс генпрокурора України 27 травня. 

"За публічного обвинувачення прокурорів Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора ухвалено вирок судді Старобільського районного суду Луганської області за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). Івано-Франківський міський суд засудив його до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна", - сказано в повідомленні.

Як зазначають журналісти з Луганщини, мова йде про Ігоря Кудрявцева, який у 2019 році намагався стати суддею Вищого антикорупційного суду і навіть балотувався до вищевказаного судового органу.

На початку повномасштабного російського вторгнення суддя умисно вступив у злочинну змову з представниками так званої "ЛНР" окупаційної адміністрації РФ. В умовах воєнного стану він перейшов на бік ворога та надавав державі-агресору допомогу у проведенні підривної діяльності проти України. Засуджений агітував суддів та працівників апарату райсуду присягнути на вірність РФ та написати заяви про прийняття на роботу, гарантувавши їм посади в незаконно створених судових органах. Надалі у приміщенні районного суду він взяв активну участь у зборах суддів та співробітників, де висловив свою позицію щодо доцільності співпраці суддів з окупаційною адміністрацією рф та публічно закликав переходити на бік ворога.

"Своїми діями суддя забезпечив становлення та зміцнення окупаційної влади рф шляхом безпосередньої участі в утворенні незаконних судових органів так званої "ЛНР". Наразі засуджений оголошений у розшук. Призначене судом покарання він відбуватиме з моменту фактичного затримання", - пише Офіс генпрокурора.

У той же час у лютому 2024 року "Кібер Спротив" отримав доступ до масиву даних російської пенітенціарної служби на окупованій території Луганщини. З документів стало відомо про плани росіян обміняти ув’язнених місцевих колаборантів, які чимось "проштрафились" перед окупаційною "владою", на російських полонених. У цьому списку ув’язнених колаборантів фігурував і Ігор Кудрявцев.

Як повідомляв "ОстроВ", окупанти на Луганщині планували під час обміну замість українських полонених "підсунути" колаборантів, які їм не догодили.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті