Окупанти на Луганщині планували під час обміну замість українських полонених "підсунути" колаборантів, які їм не догодили

Окупанти в Луганській області планували обміняти місцевих кораборантів, які чимось "проштрафилися" й потрапили до тюрми, на своїх полонених. Про це повідомив "Кібер спротив" 6 лютого.

"Активісти "Кібер спротиву" отримали доступ до масиву даних російської пенітенціарної служби на ТОТ Луганщини, з якого відомо про плани росіян обміняти ув’язнених колаборантів на своїх полонених. З цих даних випливає, що прокуратура РФ зверталась до начальника служби на тимчасово окупованих територіях Олексія Череповського з приводу надання списків для можливого обміну в Україну ув’язнених колаборантів", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що в переліку серед тих, хто вже давно перебуває в закутках російських тюрем через внутрішні розборки окупантів, є й ті, про арешт яких "офіційно" не повідомлялось й недавнього часу вони "офіційно" були на свободі.

"Зауважимо, пріоритетом України є наші полонені й їх як скоріше визволення. Тому російські плани міняти своїх громадян на зрадників не є прийнятними, і можуть реалізовуватись лише у хворих фантазіях кремля", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що з російського полону повернулись луганські прикордонники, які вважалися зниклими безвісти майже 2 роки.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті