Реальні 12 років ув'язнення отримав фермер-колаборант з Невського на Луганщини, затриманий після деокупації села

Затриманий після деокупації Невського на Луганщині фермер-колаборант отримав реальні 12 років ув'язнення. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 29 травня.

"За матеріалами СБУ реальний термін покарання отримав колаборант, який надавав допомогу російським військам під час окупації села Невське на Луганщині. Зловмисника затримали співробітники СБУ після звільнення населеного пункту", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після захоплення села в 2022 році колишній працівник фермерського господарства налагодив із загарбниками "взаємовигідні" стосунки. Групу окупантів разом із зброєю він поселив у своєму будинку, іншим запропонував розміститись по домівках патріотично налаштованих односельців, які виїхали із села. Адреси переселенців вказував ворогам. На власному автомобілі він перевозив керівний і особовий склад ворожих підрозділів та допомагав у транспортуванні їхньої військової техніки й боєприпасів. Навіть витягував трактором із бруду російські БТРи. За це загарбники видали йому перепустку, яка дозволяла вільно переміщатися через блокпости усією окупованою територією.

За дорученням бойовиків "ЛНР" зловмисник відвозив мішки з майном, награбованим у жителів Невського, родичам бойовиків у Луганську та інших містах. Натомість доставляв своїм друзям-окупантам горілку та "курево".

"Суд визнав зловмисника винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та засудив до 12 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що до 15 років засуджено суддю-колаборанта Кудрявцева зі Старобільська, якого окупати хотіли "підсунути" Україні під час обміну.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті