Робота на оборонних підприємствах: Чехія готова прийняти кілька тисяч фахівців з України

Чеська Республіка готова прийняти до кількох тисяч фахівців з України, які працюватимуть над спільними проектами на оборонних підприємствах країни. Про це в інтерв'ю «Чеському Радіо» повідомив заступник міністра оборони Чехії Томаш Копечни, - пише uamedia.eu.


Він також уточнив, що запланований прийом фахівців стане результатом домовленості, досягнутої між прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та президентом України Володимиром Зеленським у жовтні 2022 р. у Києві.

Томаш Копечни вважає, що робота українських інженерів та техніків на чеських військових підприємствах посилить обороноздатність України, Чехії та НАТО, допоможе розвитку чеської промисловості та збільшить бюджетні доходи.

Метою проекту є створення спільних виробничих потужностей, що дозволить українським фахівцям працювати на безпечних майданчиках у Чехії. Домовленість включає, перш за все, ремонт та модернізацію важкої військової техніки. При цьому Міністерство оборони через питання безпеки відмовилося повідомити деталі.

«Загалом я можу сказати, що на першому етапі ми зосередимося на потужностях із модернізації та ремонту, а пізніше також на виробництві важкого озброєння», – повідомив Копецький. Він уточнив, що у першому півріччі 2023 р. має розпочатися виробництво деяких ключових збройових систем та компонентів.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті