Путін збільшив штатну чисельність збройних сил до 1,32 млн осіб. У РФ можуть відновити мобілізацію

Увечері 1 грудня Кремль опублікував указ путіна, згідно з яким штатна чисельність ЗС РФ збільшується до 1 320 000 осіб. Про це повідомляє Телеграм-канал Бі-бі-сі.

Зазначається, що попередній указ від 25 серпня 2022 р. путін скасував. Тоді штат армії було збільшено до 1 150 628 військових. На той момент у РФ діяв указ 2017 року - за ним штат мав становити 1 013 628 військових, і з цим указом росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, нагадав Бі-бі-сі голова правозахисної організації "Гражданин.Армія.Право" Сергій Кривенко (його та організацію визнано в РФ "іноземними агентами").

Кривенко, посилаючись на оцінки експертів, зазначає, що в реальності, з урахуванням втрат, російська армія в серпні 2022 року могла налічувати приблизно 850 тисяч військових - і вже за місяць після указу про збільшення штатної чисельності до 1,15 млн - тобто приблизно на 300 тисяч осіб - у росії було оголошено мобілізацію.

"Зараз ситуація повторюється. Формально чисельність збільшено на 170 тисяч, але з урахуванням втрат, реально Міноборони потрібно заповнити нестачу знову приблизно 300 тисяч військових", - міркує Кривенко. Він каже, що вже в грудні в росії можуть відновити призов за мобілізацією і призвати в армію із запасу приблизно стільки ж військових, скільки минулого року.

"Можливо, саме цим пояснюються безпрецедентні масові облави на строковиків у нинішній призов - військкомати можуть поспішати виконати план, щоб підготуватися до призову за мобілізацією", - припускає Кривенко.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті