Пушилін заявив, що в «ДНР» очікується будівельний бум. Упор робиться на дорогі особняки для приїжджих росіян

Ватажок «ДНР» розповів, що під будівництво житлових будинків на окупованій частині Донецької області виділено 222 земельні ділянки. Про це по відеозв'язку він доповів віце-прем'єру Росії Мурату Хуснулліну.

Пушилін заявив, що цього недостатньо і «запит набагато більший».

«Зараз дуже інтенсивно розгорнуто роботи з виділення земельних ділянок. З того, що ми бачимо, а я намагаюся говорити акуратно, ми не те, щоб будемо перевиконувати плани, а будемо, напевно, ставити рекорди», - будує плани ватажок “ДНР”.

Пушилін не уточнив, що йдеться насамперед про будівництво приватних будинків для продажу їх в іпотеку.

Раніше «міністерство будівництва і ЖКГ ДНР» озвучило схожі цифри. У «відомстві» повідомили, що заплановано «побудувати і ввести в експлуатацію 292 об'єкти іпотечного житла, з яких 216 приватних будинків, 15 багатоквартирних і 61 будинок блокованої забудови». 

З огляду на площу індивідуальних новобудов і будинків блокованої забудови, а також вартість одного квадратного метра, можна припустити, що більшість обіцяного житла буде недоступна місцевим жителям.  

Як повідомлялося раніше, іпотечна програма на окупованих територіях України відрізняється від російської.Так, у РФ придбати житло в іпотеку можна тільки в регіоні проживання покупця. Іпотека ж в анексованих областях України розрахована на приїжджих росіян, які бажають оселитися на «нових територіях».«Пільгова іпотека в нових регіонах надається для всіх громадян Росії віком від 18 років», - ідеться в повідомленні міністерства фінансів країни-агресора.

Звісно, взяти кредит на купівлю житла можуть і українці, які опинилися на окупованій території і втратили свої будинки та квартири через російську агресію. Але навіть під пільгову ставку (2 % річних) вони не зможуть купувати житло за запропонованими забудовниками цінами - максимально розмір іпотечного кредиту дорівнює 6 мільйонам рублів.Приблизно стільки ж коштує однокімнатна квартира на етапі зведення котловану.

Статті

Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Всі статті