Президент Чехії закликає вже цього року розпочати переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу

Чеська Республіка має наполягти в рамках Євросоюзу розпочати переговори з Україною щодо вступу вже цього року, чого й домагається Київ. Про це у п'ятницю заявив президент Чехії Петр Павел після зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, - повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що Україна стала кандидатом на членство минулого року невдовзі після вторгнення до країни російських військ. Занепокоєний експансіонізмом Москви, Київ намагається домогтися якнайшвидшого ухвалення і хоче офіційно розпочати переговори про вступ уже цього року. У той час як низка країн регіону, близького до військових дій, підтримують вступ України до ЄС, західноєвропейські країни, найбільш яскраво представлені Францією, закликають до більш повільних темпів переговорів і заявляють про те, що весь процес прийому займе більше десяти років.

Президент Чехії також розкритикував односторонні блокади імпорту українського зерна, які запровадили Польща, Словаччина та інші країни через проблеми зі збутом власної продукції. Натомість ЄС міг би, наприклад, запровадити тимчасове мито, - вважає президент Павел.

Як повідомлялося, у Чехії загальні витрати на українських біженців становили понад мільярд євро.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті