Президент Чехії закликає вже цього року розпочати переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу

Чеська Республіка має наполягти в рамках Євросоюзу розпочати переговори з Україною щодо вступу вже цього року, чого й домагається Київ. Про це у п'ятницю заявив президент Чехії Петр Павел після зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, - повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що Україна стала кандидатом на членство минулого року невдовзі після вторгнення до країни російських військ. Занепокоєний експансіонізмом Москви, Київ намагається домогтися якнайшвидшого ухвалення і хоче офіційно розпочати переговори про вступ уже цього року. У той час як низка країн регіону, близького до військових дій, підтримують вступ України до ЄС, західноєвропейські країни, найбільш яскраво представлені Францією, закликають до більш повільних темпів переговорів і заявляють про те, що весь процес прийому займе більше десяти років.

Президент Чехії також розкритикував односторонні блокади імпорту українського зерна, які запровадили Польща, Словаччина та інші країни через проблеми зі збутом власної продукції. Натомість ЄС міг би, наприклад, запровадити тимчасове мито, - вважає президент Павел.

Як повідомлялося, у Чехії загальні витрати на українських біженців становили понад мільярд євро.

Статті

Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Всі статті