Президент Чехії стурбований заявою спікера Палати депутатів про Україну

"Заява голови чеської Палати депутатів Томіо Окамури (рух «Свобода і пряма демократія»/SPD), вважає президент країни Петр Павел, викликала занепокоєння в Чехії та за кордоном. Про це він написав у своєму акаунті в мережі Х", - повідомляє "Чеське радіо".

Нагадаємо, що у своєму новорічному зверненні до громадян спікер Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Томіо Окамура різко розкритикував президента України Володимира Зеленського та його оточення, звинувативши їх у розкраданні європейської допомоги, що надається Україні. «Гроші течуть у всіх напрямках і кожен на цьому бізнесі щось наживає. Західні компанії і уряди, а також українські злодії з оточення Зеленського, які будують собі золоті туалети», - заявив глава чеської Палати депутатів.

Проти сказаного Т. Окамурою різко виступили представники України. Український посол Василь Зварич у Facebook назвав висловлювання Окамури на адресу України та українців образливими, сповненими ненависті та сформованими під впливом російської пропаганди. Чеський міністр закордонних справ Петр Мацинка (партія «Автомобілісти для себе») згодом інформаційному агентству ČTK заявив, що не вважає доречним, щоб посол іноземної держави публічно оцінював висловлювання одного з вищих конституційних представників Чехії. Однак його український колега, міністр закордонних справ Андрій Сібіга, заявив у мережі X, що Зварич відреагував абсолютно правильно і дипломатично.

Президент Чехії Петр Павел має намір обговорити висловлювання спікера Палати депутатів Чехії з прем'єр-міністром Андрієм Бабішом (рух ANO).

«Заява голови Палати депутатів, третього за рангом представника держави, викликала занепокоєння не тільки у наших громадян, але і за кордоном, у наших союзників і партнерів, – заявив Петр Павел. – Я буду обговорювати це питання на найближчій зустрічі з главою коаліційного уряду і на нараді вищих посадових осіб країни. Координація зовнішньополітичного курсу і політики безпеки є основою нашої доброчесності як партнера».

Чеська опозиція в Палаті депутатів має намір ініціювати голосування про відставку Томіо Окамури з посади спікера у зв'язку з його висловлюваннями, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Чехія отримує суцільну вигоду від українських біженців і допомоги Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Всі статті