Представники РФ програли вибори до трьох органів ООН

Цього тижня представники росії програли вибори в три органи ООН. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Associated Press.

"Переважною більшістю голосів" росія поступилася Румунії у боротьбі за місце в Комісії за станом жінок Економічної та соціальної ради ООН. Також вона програла Естонії членство у виконавчій раді ЮНІСЕФ, а Чехії та Вірменії – крісло у Комісії щодо попередження злочинності та кримінального правосуддя.

При цьому росію обрали до Комісії соціального розвитку шляхом акламації, в якій відмовилися брати участь США та Великобританія, заявивши, що вторгнення росії в Україну порушує міжнародне право. Тим самим спрощеним шляхом росія увійшла до Міжурядової робочої групи експертів з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності.

У повідомленні нагадується, що з 1 квітня РФ є головою Ради безпеки ООН. Глава європейського зовнішньополітичного відомства Жозеп Боррель написав, що статус голови дуже підходить до дати – дня сміху. МЗС України назвало це "найгіршим першоквітневим жартом у світі".

За даними ЗМІ, такі країни, як США, Великобританія та Франція можуть знизити рівень свого представництва в Раді безпеки ООН на час головування росії, але про бойкот або протест не йдеться.

Роль голови в Раді безпеки ООН росія виконуватиме місяць, після чого головування перейде до Швейцарії.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті