Зрадника, який воював на боці РФ і потрапив у полон, засуджено до 13 років ув’язнення

Колишнього українського військовослужбовця, який перейшов на бік ворога, а згодом потрапив у полон до ЗСУ, засуджено до 13 років ув’язнення. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора України 12 грудня.

"За підтримання публічного обвинувачення Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері колишнього військовослужбовця ЗСУ визнано винним у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України), – сказано в повідомленні. – Йому призначено покарання – 13 років позбавлення волі".

Уточнюється, що в березні 2014 року під час тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополя колишній гранатометник військової частини зрадив Присязі на вірність українському народові. Він відмовився виконати наказ про передислокацію військової частини з півострова та вступив на службу до збройних сил держави-агресора.

Зазначається, що через вісім років, 25 лютого 2022 року, він повернувся на територію України у складі окупаційних військ, які зайшли на територію Херсонської області. 29 серпня 2022 року під час бойових дій на лінії безпосереднього збройного зіткнення його було взято в полон у складі збройних сил РФ.

Раніше повідомлялось, що двоє бойовиків "ДНР" потрапили в полон до ЗСУ та предстануть перед судом.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті