Правоохоронці вивчають питання причетності онлайн ігор підлітків до коригування удару РФ по Дніпру - ЗМІ

Після влучання 14 січня ракети в багатоповерхівку в Дніпрі правоохоронці виявили підозрілих перехожих, які, за попередньою інформацією, незадовго до трагедії фотографували один з об’єктів енергетичної інфраструктури. Про це повідомили джерела в поліції Дніпропетровської області в коментарі ТСН.ua.

За неофіційними даними, йдеться про підлітків, які могли бути учасниками інтернет-гри, створеної росіянами з метою виявлення саме таких об’єктів.

"Виявлення дійсно було, але зараз правоохоронці зі спецслужб з’ясовують причетність цих осіб до корегування ракетного удару", - повідомило нам джерело в поліції.

Своєю чергою, в спецслужбах нам повідомили, що найближчим часом, можливо, буде офіційна заява з приводу цього. До цього додали, що замасковане вербування підлітків – вже не рідкість.

Наприклад, в середині травня СБУ повідомляла про виявлення в Луцьку трьох школярів, які тривалий час слідкували за одним з блокпостів.

"Причину свого перебування там школярі пояснити не змогли. Оперативники СБУ перевірили телефони дітей та виявили там багато знімків Луцького військового аеродрому та ремонтного пункту, а також переписку з невідомими російськими абонентами. “Невідомі” розпитували у школярів про ситуацію в регіоні, намагаючись вивідати інформацію про розташування військових об’єктів, військової техніки та озброєння. Контррозвідники вчасно роз’яснили семикласникам небезпеку такого спілкування. З батьками дітей також провели профілактичну бесіду", - повідомляла пресслужба управління СБУ у Волинській області.

Також навесні СБУ викрила ще двох підлітків, які на території Кіровоградської області фотографували блокпости, елеватори та транспортні шляхи. Зроблені фото ці діти планували завантажити в спеціальний додаток та додати туди геолокацію.

Згодом спікер СБУ Артем Дехтяренко повідомив про те, що Служба безпеки виявила мобільний додаток, через який у користувачів в ігровій формі виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів.

"Щоб залучити дітей до підривної діяльності, агресор використовував популярну ігрову програму для смартфонів, - повідомляв Артем Дехтяренко. - За її умовами, учасники шукають так звані "коробки" з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують в базу ігрового додатку".

За даними СБУ, доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам РФ ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті