Повідомлено про підозру колишньому та діючому військовослужбовцям Нацгвардії за фактом держзради - ОГПУ

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру колишньому та діючому військовослужбовцям Нацгвардії України за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). Про це у Телеграм повідомляє Офіс Генпрокурора України.

За даними слідства, колишній військовослужбовець після звільнення зі служби за станом здоров’я виїхав за кордон. Там він за власною ініціативою почав співпрацювати з представником спецслужб РФ. Він залучив до роботи колишнього співслужбовця, який продовжує нести службу на території Київської області. На виконання завдань представника країни-агресора, військовослужбовець здійснював фото- і відеофіксацію позицій ЗСУ, розташування їх техніки, об’єктів енергетичної інфраструктури столиці та регіону. 

Також підозрюваний передав детальну інформацію про системи захисту території Інституту ядерних досліджень НАН України.

Відзнятий матеріал разом із зазначенням геолокацій об’єктів він надсилав колишньому військовослужбовцю, а той – представнику ворожих спецслужб. За кожне виконане завдання підозрювані отримували 100 доларів США.

Діючого військовослужбовця Нацгвардії затримано у порядку ст. 208 КПК України. Під час обшуку у нього вилучено комп’ютерну техніку і мобільний телефон.

Наразі йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Оскільки ексвійськовослужбовець знаходиться за кордоном, йому повідомлено про підозру заочно.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюються ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті