Посла України викличуть до МЗС Ізраїлю: через висловлювання про "проросійську позицію" країни

МЗС Ізраїлю має намір викликати для пояснень посла України Євгена Корнійчука після того, як посольство опублікувало заяву зі звинуваченням уряду країни у "проросійській позиції". Про це повідомляє ЛІГА з посиланням на The Times of Israel.

Нагадаємо, Посольство України в Ізраїлі опублікувало повідомлення, в якому розцінило "так званий "нейтралітет" уряду Ізраїлю як відверто проросійську позицію".

Як повідомляє видання, МЗС Ізраїлю має намір у зв'язку з цим викликати для роз'яснень посла України Євгена Корнійчука.

В інтерв'ю Нетаньягу сказав, що в Ізраїлю "є побоювання, що будь-які системи, які ми передаємо Україні, будуть використані проти нас, тому що вони можуть потрапити до рук Ірану", і тому Ізраїль "має проявляти обережність". Нетаньягу також зазначив, що "це не теоретична можливість" і саме це "відбулося із західними протитанковими засобами", які опинилися біля кордонів Ізраїлю.

Як сказав 25 червня на брифінгу для журналістів глава МЗС Ізраїлю, "попри складнощі у відносинах із Росією, Ізраїль стояв на боці України з початку війни до сьогоднішнього дня і навіть голосував на міжнародних форумах за осуд Росії".

Коен також додав, що Ізраїль вже відправив до України "безпрецедентну гуманітарну допомогу" розміром 80 млн шекелів (близько $22 млн), а на поточний рік заплановано ще більшу суму гуманітарної допомоги.

Як повідомлялося, уряд Ізраїлю продовжив перебування українських біженців у країні до кінця липня та зняв обмеження щодо працевлаштування. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті