Польща закриє східний кордон для вантажівок з Білорусі та росії

Польща закриє свій східний кордон для вантажних транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі та росії, до подальшого повідомлення. Про це йдеться в проєкті постанови, опублікованому в п'ятницю міністерством внутрішніх справ Польщі, - повідомляє "Голос Америки".

Згідно з обґрунтуванням постанови, заборона необхідна для "забезпечення громадської безпеки".

Польська влада пішла на цей крок на тлі загального погіршення польсько-білоруських відносин.

Раніше білоруський суд залишив чинним вирок білоруському активістові та журналісту, етнічному поляку Анджею Почобуту, засудженому 8 лютого до восьми років позбавлення волі за статтями про "розпалювання ворожнечі" і про "заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці".

Хоча в п'ятничній постанові про кордон не згадувалася справа Почобута, міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський написав у Твіттері, що у відповідь на драконівський вирок Почобуту Польща додасть кілька сотень білоруських чиновників до санкційних списків.

Раніше Польща вже закрила деякі пункти перетину кордону з Білоруссю після ув'язнення Почобута і вислання польських дипломатів із Мінська.

Польща стала притулком для безлічі політичних противників режиму Олександра Лукашенка, а також білоруських активістів і журналістів. Варшава також є одним із найважливіших партнерів Києва з початку російського вторгнення в Україну.

Польща також звинувачує Білорусь у тому, що та штучно створює міграційну кризу на кордоні, привозячи людей із Близького Сходу та Африки і намагаючись витіснити їх через кордон. Хоча кількість мігрантів, які перетинають кордон, нижча, ніж це було на піку кризи з мігрантами 2021 року, польська прикордонна служба щодня повідомляє про десятки спроб нелегального в'їзду в Польщу з боку Білорусі, йдеться в повідомленні.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті