Польща закриє східний кордон для вантажівок з Білорусі та росії

Польща закриє свій східний кордон для вантажних транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі та росії, до подальшого повідомлення. Про це йдеться в проєкті постанови, опублікованому в п'ятницю міністерством внутрішніх справ Польщі, - повідомляє "Голос Америки".

Згідно з обґрунтуванням постанови, заборона необхідна для "забезпечення громадської безпеки".

Польська влада пішла на цей крок на тлі загального погіршення польсько-білоруських відносин.

Раніше білоруський суд залишив чинним вирок білоруському активістові та журналісту, етнічному поляку Анджею Почобуту, засудженому 8 лютого до восьми років позбавлення волі за статтями про "розпалювання ворожнечі" і про "заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці".

Хоча в п'ятничній постанові про кордон не згадувалася справа Почобута, міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський написав у Твіттері, що у відповідь на драконівський вирок Почобуту Польща додасть кілька сотень білоруських чиновників до санкційних списків.

Раніше Польща вже закрила деякі пункти перетину кордону з Білоруссю після ув'язнення Почобута і вислання польських дипломатів із Мінська.

Польща стала притулком для безлічі політичних противників режиму Олександра Лукашенка, а також білоруських активістів і журналістів. Варшава також є одним із найважливіших партнерів Києва з початку російського вторгнення в Україну.

Польща також звинувачує Білорусь у тому, що та штучно створює міграційну кризу на кордоні, привозячи людей із Близького Сходу та Африки і намагаючись витіснити їх через кордон. Хоча кількість мігрантів, які перетинають кордон, нижча, ніж це було на піку кризи з мігрантами 2021 року, польська прикордонна служба щодня повідомляє про десятки спроб нелегального в'їзду в Польщу з боку Білорусі, йдеться в повідомленні.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті