Польща є енергетичним сувереном: країна вперше сама доправила собі скраплений газ із США

Газовоз "Лех Качинський", який належить польській компанії PKN Orlen, вперше доправив до терміналу у місті Свіноуйсьце партію в 70 тисяч тонн скрапленого природного газу зі США 11 березня. Про це повідомляє PAP.

"Газовоз "Лех Качинський" – перший із флоту газовозів групи Orlen, який зайшов у газовий порт у Свіноуйсьце з вантажем газу. Це день прориву, Польща є енергетичним сувереном", – зазначив віцепрем'єр-міністр Польщі Яцек Сасін на церемонії прийняття газовоза 11 березня.

Він підкреслив, що політика енергетичної незалежності Польщі від постачання сировини з росії була ініційована колишнім президентом Лехом Качинським.

Уточнюється, що генеральний директор PKN Orlen Даніель Обайтек сказав, що концерн інвестує 70 мільярдів злотих у збільшення видобутку нафти і газу, більшу частину з них – у Норвегії, а також у Польщі, Канаді та Пакистані.

Зазначається, що "Лех Качинський" – це перший із восьми газовозів, які будуть у розпорядженні Польщі. Судно було спущене на воду в середині грудня 2022 року. Друге судно серії – "Гражина Гесицька" – наразі проходить ходові випробування біля берегів Південної Кореї. Ще два газовози будуть поставлені в 2024-му, решта – на рік пізніше.

"Кожне із замовлених суден має довжину майже 300 метрів і, як передбачається, буде перевозити 174 тисячі кубометрів, або близько 70 тисяч тонн скрапленого газу, що еквівалентно приблизно 100 мільйонам кубометрів газу в летючому стані", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що нафтогазові доходи росії впали, вчителі сидять без зарплат.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті