Польща є енергетичним сувереном: країна вперше сама доправила собі скраплений газ із США

Газовоз "Лех Качинський", який належить польській компанії PKN Orlen, вперше доправив до терміналу у місті Свіноуйсьце партію в 70 тисяч тонн скрапленого природного газу зі США 11 березня. Про це повідомляє PAP.

"Газовоз "Лех Качинський" – перший із флоту газовозів групи Orlen, який зайшов у газовий порт у Свіноуйсьце з вантажем газу. Це день прориву, Польща є енергетичним сувереном", – зазначив віцепрем'єр-міністр Польщі Яцек Сасін на церемонії прийняття газовоза 11 березня.

Він підкреслив, що політика енергетичної незалежності Польщі від постачання сировини з росії була ініційована колишнім президентом Лехом Качинським.

Уточнюється, що генеральний директор PKN Orlen Даніель Обайтек сказав, що концерн інвестує 70 мільярдів злотих у збільшення видобутку нафти і газу, більшу частину з них – у Норвегії, а також у Польщі, Канаді та Пакистані.

Зазначається, що "Лех Качинський" – це перший із восьми газовозів, які будуть у розпорядженні Польщі. Судно було спущене на воду в середині грудня 2022 року. Друге судно серії – "Гражина Гесицька" – наразі проходить ходові випробування біля берегів Південної Кореї. Ще два газовози будуть поставлені в 2024-му, решта – на рік пізніше.

"Кожне із замовлених суден має довжину майже 300 метрів і, як передбачається, буде перевозити 174 тисячі кубометрів, або близько 70 тисяч тонн скрапленого газу, що еквівалентно приблизно 100 мільйонам кубометрів газу в летючому стані", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що нафтогазові доходи росії впали, вчителі сидять без зарплат.

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті