Польща планує перевірити українське зерно, яке прямує транзитом через країну

У Польщі прагнуть провести перевірки всього українського зерна на кордоні. Про це заявив заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє "Еспресо" з посиланням на pap.pl.

"Сьогодні ми дамо чіткі вказівки перевірити весь зерновий транзит на кордоні з Україною", - сказав він.

Відповідаючи на питання щодо списку компаній, які імпортували зерно з України, Колодзейчак заявив: було зареєстровано 15 тис. перевезень фуражного зерна. Найменше з них, за його словами, було розміром з одну вантажівку, коли найбільше "становить цілий потяг, тобто кілька дюжин вагонів". Він також зазначив, що більшість цього зерна не перевірялося Польщею.

На думку заступника міністра, процедури перевірки зерна на українсько-польському кордоні "заслуговують осуду". Він також зауважив, що "не довіряє жодному імпортеру або експортеру продукції з-за кордону, який представляє нам свої тести".

"Сьогодні на зустрічі з різними службами я вимагатиму, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, які підпадають під ембарго, були оглянуті в Польщі. Я буду лобіювати ці правила", - заявив Колодзейчак.

Нагадаємо, 7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочалося 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.

Як повідомлялося, на українсько-польському кордоні можуть заблокувати ще два КПП. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті