По 15 років тюрми заочно отримали ще 52 депутати РФ, які просили путіна визнати "незалежність" самопроголошених "республік"

Ще 52 депутати РФ, які допомогли путіну розпочати повномасштабну війну в Україні, заочно отримали по 15 років тюрми. Про це повідомила СБУ у своєму Телеграм-каналі 22 листопада.  

"Завдяки доказовій базі Служби безпеки заочні терміни покарання отримали ще 52 депутати держдуми росії, які сприяли розв’язанню повномасштабної агресії проти України. 15 лютого 2022 року посадовці підтримали постанову про звернення до путіна з проханням визнати "незалежність" тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. Уже 22 лютого вони проголосували за ратифікацію "договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу" між кремлем і терористичними організаціями "Л/ДНР", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що в подальшому вище військово-політичне керівництво рф використало це рішення як формальну підставу для початку повномасштабного вторгнення в Україну.

На основі зібраних доказів, суд визнав російських депутатів винними за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України) і призначив їм 15 років позбавлення волі заочно.

Крім того, стосовно ще 23 російських депутатів обвинувальні акти скеровано до суду. 

Оскільки зловмисники перебувають на території країни-агресора, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

Раніше повідомлялось, що міністр енергетики РФ, який "підключив" військові бази росіян до захоплених електростанцій Херсонщини, отримав підозру.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті