Після війни Ізраїль планує зробити буферну зону в Газі - Reuters

Ізраїль поінформував низку держав про намір створити буферну зону на палестинському боці кордону Гази, щоб запобігти нападам у майбутньому. Про це повідомляє Reuters з посиланням на єгипетські та регіональні джерела, - передає Укрінформ.

За даними трьох регіональних джерел, Ізраїль поділився планами зі своїми сусідами Єгиптом і Йорданією, а також Об’єднаними Арабськими Еміратами, які нормалізували відносини з Ізраїлем у 2020 році. Також про плани були поінформовані Саудівська Аравія та Туреччина.

«Ізраїль хоче створити буферну зону між сектором Гази та Ізраїлем з півночі на південь, щоб запобігти проникненню ХАМАС чи іншим бойовикам або нападам на Ізраїль», — сказав високопоставлений представник регіональної служби безпеки, одне з трьох регіональних джерел, які побажали залишитися невідомими.

Як пише видання, ініціатива щодо буферної зони не вказує на неминуче припинення наступу Ізраїлю, який відновився в п’ятницю після семиденного перемир’я, але це показує, що Ізраїль виходить за межі усталених арабських посередників, таких як Єгипет чи Катар, намагаючись сформувати післявоєнну Газу.

Жодна арабська держава не виявила готовності направляти поліцію чи керувати Газою в майбутньому, водночас більшість арабських держав рішуче засудили наступ Ізраїлю.

Представники вищезазначених країн не прокоментували дану інформацію, пише Reuters.

Радник із зовнішньої політики прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу Офір Фальк, відповідаючи на запитання щодо буферної зони, заявив, що план є більш глобальним. Він базується на трирівневому процесі: знищення ХАМАС, демілітаризація Гази та дерадикалізація анклаву.

«Буферна зона може бути частиною процесу демілітаризації», — сказав Офір Фальк, відмовившись пояснити детальніше.

Водночас арабські країни відкинули як неможливу мету Ізраїлю знищити ХАМАС, заявивши, що це більше, ніж просто войовнича сила, яку можна перемогти.

Як повідомлялося, армія Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявляє, що її винищувачі завдають хвилю авіаударів по об'єктах ХАМАС у секторі Газа.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті