Підірвати Каховську ГЕС росія планувала ще в грудні - військовий експерт BILD

Підірвати Каховську ГЕС росія планувала ще в грудні 2022 року. Про це заявив військовий експерт німецького видання BILD Юліан Рьопке.

Він проаналізував відео, опубліковане 9 грудня 2022 року YouTube-каналом "Едгар Миротворець". Двоє чоловіків, які називають себе "російськими патріотами", розповідають, що перебувають у Херсонській області. Вони повідомляють, що Каховська ГЕС уже замінована і її збираються підірвати протягом місяця. За їхніми словами, наказ про мінування дала російська армія, від неї чекають і наказу про підрив.

"1 січня Каховський гідровузол буде підірвано. Усю українську армію, яка перебуває по той бік річки, буде зметено, - каже один із них. - Херсон буде повністю затоплений".

Автор YouTube-каналу запитує, чи не мучить їх совість, оскільки загине багато людей. Вони відповідають, що затоплення буде "меншим із двох зол" порівняно з контрнаступом ЗСУ на лівий берег Дніпра.

Рьопке зазначає, що цього вівторка, 6 червня, російське агентство "РИА Новости" опублікувало кадри, на яких солдати РФ пересуваються серед руїн Каховської ГЕС серед білого дня, не побоюючись українських снайперів.

"Ця сцена зайвий раз доводить, що найближча українська позиція розташована щонайменше за 1300 метрів від місця вибуху, а російські військові мали прямий доступ до машинних відділень ГЕС і греблі, підірваних у вівторок вранці", - пише експерт.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті