Перша зустріч з початку повномасштабного вторгнення РФ: глави МЗС України та Угорщини поділились враженнями від переговорів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів перші з початку повномасштабного вторгненні росії переговори з угорським колегою Петером Сіярто, на яких, зокрема обговорювалося майбутнє рішення Європейської ради щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС. Про це очільник МЗС України повідомив у соцмережі Х 11 грудня.

"У Брюсселі ми мали відверту розмову з моїм угорським колегою Петером Сійярто. Я поінформував його про нещодавні зміни в українському законодавстві щодо національних меншин. Ми детально обговорили питання початку переговорів про вступ України до ЄС. Я підкреслив, що політичне рішення з цього питання є виваженим і своєчасним", - зазначив Кулеба.

Також очільник українського МЗС наголосив, що Україна та Угорщина мають спільне європейське майбутнє.

Водночас Петер Сіярто у мережі Facebook зазначив: "Тепер, коли ми знову зустрілися, ми, звичайно, говорили про євроінтеграційні амбіції України. Я сказав своєму колезі, що для нас це не тактичне питання, а рішення, яке має історичне значення для майбутнього Європейського Союзу в цілому".

Також голова МЗС Угорщини заявив, що Єврокомісія практично не має уявлення про те, який вплив членство України в ЄС матиме на всю спільноту. 

"Варто лише згадати нерозв'язні проблеми, спричинені попередніми рішеннями Комісії щодо транзиту зерна або скасування ліцензування українських вантажівок", - зазначив Сіярто.

Також угорський очільник МЗС підкреслив, що "безумовно, ми обидва залишаємося відданими подальшому розвитку двосторонніх відносин".

Як повідомлялось раніше, Умєров поговорив із міністром оборони Угорщини та запросив його в Україну.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті