Перша зустріч з початку повномасштабного вторгнення РФ: глави МЗС України та Угорщини поділились враженнями від переговорів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів перші з початку повномасштабного вторгненні росії переговори з угорським колегою Петером Сіярто, на яких, зокрема обговорювалося майбутнє рішення Європейської ради щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС. Про це очільник МЗС України повідомив у соцмережі Х 11 грудня.

"У Брюсселі ми мали відверту розмову з моїм угорським колегою Петером Сійярто. Я поінформував його про нещодавні зміни в українському законодавстві щодо національних меншин. Ми детально обговорили питання початку переговорів про вступ України до ЄС. Я підкреслив, що політичне рішення з цього питання є виваженим і своєчасним", - зазначив Кулеба.

Також очільник українського МЗС наголосив, що Україна та Угорщина мають спільне європейське майбутнє.

Водночас Петер Сіярто у мережі Facebook зазначив: "Тепер, коли ми знову зустрілися, ми, звичайно, говорили про євроінтеграційні амбіції України. Я сказав своєму колезі, що для нас це не тактичне питання, а рішення, яке має історичне значення для майбутнього Європейського Союзу в цілому".

Також голова МЗС Угорщини заявив, що Єврокомісія практично не має уявлення про те, який вплив членство України в ЄС матиме на всю спільноту. 

"Варто лише згадати нерозв'язні проблеми, спричинені попередніми рішеннями Комісії щодо транзиту зерна або скасування ліцензування українських вантажівок", - зазначив Сіярто.

Також угорський очільник МЗС підкреслив, що "безумовно, ми обидва залишаємося відданими подальшому розвитку двосторонніх відносин".

Як повідомлялось раніше, Умєров поговорив із міністром оборони Угорщини та запросив його в Україну.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті